O nás

Pila Rozsochatec vznikla pod názvem V V H F s.r.o. a od svého počátku se zabývá lesnictvím a zpracováním dřeva. Základem pro podnikání byl nákup nemovitosti (opuštěného kravína) a její přestavba na dřevozpracující podnik - pilu. Areál firmy je na ploše cca 1,5 hektaru, zastavěná pocha činí 2000m2. V roce 2010 odkoupil podíly společníků jeden z jednatelů společnosti a firma má dnes jedinného majitele, který je zároveň jednatelem společnosti.

Pořez dřeva provádíme pásovou pilou Wimmer a dokážeme pořezat až 9 metrů dlohé kmeny o maximálním průměru 95 centimetrů. V navazující technologii je zařazena rozmítací pila a dále omítací a zkracovací pily.

Předpokladem kvalitního truhlářského řeziva je správná vlhkost dřeva. Řezivo sušíme ve vlastních kondenzačních sušárnách, částečně využíváme služeb stálých a osvědčených partnerů. Dopravu surového dřeva zajišťujeme pomocí smluvních dopravců. Na základě poptávky drobných vlastníků lesů a obcí jsme rozšířili sortiment nabízených služeb o lesnictví.

V současné době poskytujeme služby v tomto oboru od sazenice až po těžbu a prodej dřeva. Rovněž poskytujeme poradenskou činnost a nabízíme služby odborného lesního hospodáře. Vykupujeme veškeré sortimenty a druhy vytěženého dřeva, nakupujeme i dřevo tzv. nastojato, kupujeme rovněž lesy včetně pozemku.

Od roku 2012 nabízíme a zajišťujeme výrobu srubů a roubenek, nábytku z kulatiny, pergol a drobných zahradních staveb a doplňků ze surového dřeva.

Pila Rozsochatec je rodinná firma, která zaměstnává cca 10 osob a spolupracuje s několika stálými a osvědčenými partnery.

Fotogalerie:

sklad řeziva 2 smrkové truhlářské fošny Pásová pila Wimmer Pásová pila Wimmer Laťovky palubky a podlahovky spárovky Brikety z lisovaných pilin kondenzační sušička 5m Lesní těžba - harvestor a JMP Nákladní doprava dřeva